Domácí posilovna je skvělá věc. Při cvičení doma vás neruší někteří návštěvníci, kteří nepřišli cvičit, ale vykecat se, nemusíte čekat až se uvolní nářadí s kterým chcete cvičit, můžete si poslouchat hudbu, která se vám líbí, neztrácíte čas cestou do posilovny a zpět domů... Je toho spousta. Samozřejmě, že se najde i velká skupina lidí, kteří by fitnesscentrum za domácí posilovnu v životě nevyměnili. Jejich asi největším argumentem je ztráta motivace, ale to už záleží na každém z vás.

Asi těžko si domů přenesete celou posilovnu, ale to ani nemusíte. Abyste doma mohli kvalitně odcvičit celé tělo, bude vám stačit poměrně jednoduché nářadí:

 • Nastavitelná lavička
 • Stojan na dřepy, nebo ještě lépe se do domácí posilovny hodí dřepařská klec s nastavitelnými držáky i s nastavitelnou záchranou. V kombinaci s lavičkou zde budete moci benčovat, což vám ušetří hodně peněz za samomostatnou benčovou lavici.
 • Bradla, která můžete přidělat do zdi nebo na žebřiny, na které můžete dále přimontovat hrazdu na shyby.
 • Velká činka, nemusí to být přímo olympijská činka za 20000,-. Když budete pozorně hledat, na i internetu nebo v časopisech, určitě najdete levnější variantu. A troufám si tvrdit, že podstatně levnější.
 • Pár jednoruček - kupte si takové na kterých půjdou lehce měnit kotouče.
 • Závaží - bez toho by vám byly činky asi k ničemu. Kolik si koupíte kotoučů a v jakých váhách záleží na tom, jaké váhy zvládáte a kolik jich tedy budete potřebovat.
A to je vše. Zdá se vám to málo. Tak se zkuste zamyslet, s tímto nářadím budete moci cvičit všechny základní cviky na prakticky všechny partie mimo břicha, na které prakticky žádné nářadí nepotřebujete. Pokud nevěříte...
 • Hrudník - benč, šíkmý benč, rozpažování (v různých polohách lavičky), tlaky jednoručkama (rovně i hlavou nahoru), kliky na bradlech,k bradě,
 • Záda - mrtvý tah, shyby (nadhmat, podhmat), přítahy velké činky v předklonu (také nadhmatem i podhmatem),
 • Nohy - dřep (můžete zkoušet různou šířku postoje), čelní dřep, mrtvý tah s napnutýma nohama, výpady, výpony na lýtka v stoji (určitě to při
 • Ramena - tlaky s jednoručkama, čelní tlaky s velkou činkou, tlak za hlavou, upažování, upažování v předklonu, předpažování, přítahy činky troše šikovnosti zvládnete), výpony v sedě (na stehna si položte kotouč nebo velkou činku), oslí výpony,
 • Biceps - bicepsový zdvih s velkou činkou, s jednoručkama, kladivové zdvihy, zdvih o koleno,
 • Triceps - úzký benč, kliky na bradlech, francouzský tlak, extenze s jednoručkou za hlavou (jednou rukou nebo obouruč).
... a to jsem určitě na některé cviky zapoměl.

A teď kolik to bude stát. To záleží také na tom, jak jste zruční nebo jestli doma máte nějákého šikovného kutila. Lavičku, klec, bradla a hrazdu si totiž při troše šikovnosti můžete vyrobit sami. V podstatě k tomu stačí materiál a svářečka. V takovém případě se cena může dostat i hodně pod 10 tisíc. Ale i pokud budete kupovat všechno, nemusí být cena nějak astronomická. Jak už jsem psal, stačí hledat a určitě najdete cenově přijatelnou variantu.

Pokud jste se rozhodli zařídit si domácí posilovnu nekupujte si různé peck - decky nebo nějaké multifunkční posilovací stroje ze supermarketu. Raději investujte do náčiní, které jsem zmínil. Tak si vybudujete funkční sílu a kvalitní svaly, ale nezapomínejte, že nic nenahradí tvrdou dřinu.

KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one