1) Měnte rychlost opakování - při změně rychlosti opakování tělo dostane nový impuls k růstu. Pokud jste do této doby prováděli rychlé opakování, zkuste na nějaký čas zařadit opakování pomalá a setrvejte na okamžik v kontrakci. Pokud tímto způsobem budete cvičit např. předkopávání, po chvíli vás budou pálit stehna.

 

 

2) Pravidelně měnte cviky nebo zařaďte nové - zařazením nového cviku do trénniku nebo prohozením pořadí jednotlivých cviků vám pomůže dát stagnaci sbohem. Např. mnoho cvičenců cvičí jako první cvik v tréninku prsou bench press, v tomto případě můžete bench na nějaký čas prohodit s tlaky s jednoručkami na rovné lavici apod.

 

 

3) Změna délky přestávky mezi sériemi - pokud jste do teď meli např. pauzu mezi sériemi dvě minuty, zkraťe ji na minutu. Možná budete muset použít nižší zátěž, ale sval bude šokován a musí reagovat.

 

 

4) Zkuste nové tréninkové metody (shazované série, supersérie, silová opakování...) - zařazením nové tréninkové metody oživíte svůj trénink.

 

 

5) Cvičte spolu v jednom tréninku jiné partie, než do této doby - pokud jste do této doby cvičili v jednom tréninku např. záda + triceps a hrudník + biceps, klidně můžete udělat změnu a nějakou dobu cvičit záda + biceps a hrudník + triceps. Změny samozřejmě můžete provádět i v tréninku nohou apod.

 

 

6) Zkuste předvyčerpání - tato metoda funguje tak, že před základním cvikem odcvičíme cvik izolovaný. Je spoustu cvičenců, kteří začínají trénink nohou dřepy, je to logické, protože dřep s velkou činkou řadíme mezi základní cvik, zvláště dřepy, které jsou považovány za krále všech cviků. Je ale dobré jeden čas trénink stehen předkopáváním a dřepy zařadit jako druhý cvik v pořadí. Tuto metodu můžete využít prakticky u všech partií, skvěle se osvědčuje v tréninku stehen a hrudníku.

KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one