Určitě si všichni vzpomínáte, na tu chvíli, kdy jste poprvé vstoupili do posilovny. Všude okolo vás byly spousty strojů, vy jste přecházeli od jednoho k druhému a zkoušeli jste si kolik na kterém zvládnete zvednout. Pokud jste si všimli činek, tak možná jediné, té co byla připravená na benči.

Tohle chování je u někoho, kdo je poprvé v posilovně, v podstatě logické a také normální. Horší už to je pokud se tak chováte po několika týdnech nebo měsících posilování (pokud takto cvičíte po několika letech, tak jste ztracený případ:-).

Spousta začátečníků si to neuvědomuje, ale základ každého posilovacího tréninku by měly tvořit cviky s volnými činkami. Věřím, že pokud jste už pokročilejší, tak základ vašeho tréninku tvoří dřepy, mrtvé tahy, bench press, kliky na bradlech, čelní tlaky na ramena, přítahy v předklonu, shyby, pullovery. Většina začátečníků si ale neuvědomuje, že právě tyto cviky by měly být základem jejich tréninku a tak cvičí na strojích a s kladkami.

Tímhle způsobem se asi budete zlepšovat, poroste vám síla i svaly, ale ne moc dlouho, a určitě nikdy nedosáhnete takových výsledků, jakých byste mohli dosáhnout při cvičení s volnými činkami. Možná se teď ptáte proč? Je to v podstatě jednoduché. Pokud někdo cvičí například benč na na multipressu, tak spouštět a zvedat činku, která je vedená multipressem umí každej trouba (promiňte:-). A to ani nemluvím tom, že multipress není zrovna dvakrát šetrný k vašim kloubům, v tomhle případě ramenům. Ale abysme se vrátili k tomu, proč cvičit s volnými činkami. Musíte držet rovnováhu, aby vám činka nerozplácla obličej. A právě tohle držení rovnováhy aktivuje další svalová vlákna a o to rychleji budete růst. A to je přece to, proč jste do posilovny začali chodit, ne?

KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one