Ženy také potřebují sílu
Ženy a činky
Za poslední desetiletí, vědci uvedli velmi přesvědčující argumenty pro výhody posilování pro ženy a ty, kterým je přes 50. Ale stále těch žen, které si tyto rady berou k srdci, je docela málo. Většina žen, které už do posilovny chodí, stráví většinu času na zařízeních pro kardio. Ať už je váš důvod jakýkoliv, proč se posilování jako takovému vyhýbáte, zde je pár věcí, proč byste to měly zvážit.

Budete fyzicky silnější
Zvýšením své síly docílíte toho, že budete v běžném denním životě méně závislá na ostatních. Práce a denní povinnosti pro vás budou snazší – zvedání dětí, nákupy a nošení prádla už vás nebude stavět na pokraj sil. Studie došly k závěru, že dokonce i mírný posilovací trénink dokáže zvednou ženskou sílu až o 30-50 %. Studie i ukazují, že ženy si dokáží vybudovat sílu stejně rychle jako muži.

Spálíte tuky
Studie provedená Waynem Westcottem PhD (z South Shore YMCA v Quincy stát Massachusetts) zjistila, že průměrná žena, která chodí 2krát – 3krát do posilovny na silový trénink po dobu 2 měsíců, nabere asi 1 kg (2 libry) svaloviny a ztratí něco přes 1,5 kg tuku (3,5 liber). Stejně jak se zvýší zastoupení svalstva, tak se i zrychlí metabolismus a budete spalovat po celý den více kalorií. Obecně řečeno s každým nabraným 0,5 kg svaloviny spálíte za den o 35-50 kalorií více.

Získáte sílu bez objemu
Výzkumníci také zjistili, že na rozdíl od mužů, ženy typicky z posilovacího trénink nenabírají takové objemy, protože v porovnání s muži mají ženy asi 10 – 30krát méně hormonů, které způsobují svalovou hypertrofii. Vy si na druhou stranu vybudujete svalovou sílu a definici svalstva. A to je docela fajn zisk, když většina žen ani po objemu ani netouží.

Snížíte možnost vzniku osteoporózy
Vědci zjistili, že trénink s činkami dokáže zvětšit minerální hustotu kostí (a zvýšit jejich modelaci) o 13% za 6 měsíců. Tento fakt ve spojení s dostatečným příjmem vápníku, může být pro ženy výborná obrana proti osteoporóze.

Zlepšíte si sportovní výkonnost
Ženy a činky
Opakovaně vědci docházejí ke stejnému názoru, že posilování s činkami zlepšuje sportovní schopnosti všech sportovkyň. Golfisté mohou znatelně zlepšit svou švihovou sílu. Cyklisté jsou schopni pokračovat v delších intervalech s menší svalovou únavou. Lyžaři si zlepší techniku a sníží riziko zranění. Ať už hrajete jakýkoliv sport, tak se ukazuje, že posilování vám zlepší výkon ve všech směrech, stejně tak i sníží riziko zranění.

Snížíte riziko zranění, bolest v zádech
Posilovací trénink nejen buduje silnější svaly, ale také dělá silnějšími pojivové tkáně a zvyšuje kloubní stabilitu. Je to pro klouby jakési zpevnění, a pomáhá to tak významně předcházet zranění. Současná 12letá studie ukázala, že posilováním svalů spodních zad má 80% úspěch v eliminaci nebo zmírnění bolesti spodních zad.

Snížíte riziko srdečních onemocnění
Podle doktora Barry A. Franklina z nemocnice William Beaumont v Royal Oaku – stát Michigan, posilovací trénink dokáže zlepšit vaše kardiovaskulární zdraví v několika ohledech. Ať už snižováním LDL cholesterolu (ten „špatný“) a zvyšováním HDL cholesterolu (ten „dobrý“), tak i snižováním krevního tlaku. A když k posilovacímu tréninku přidáte ještě nějaký aerobní, tak tyto pozitivní výhody ještě umocníte.

Snížíte riziko vzniku cukrovky
Navíc doktor Franklin poznamenal, že posilovací trénink může zlepšit způsob, jakým tělo zpracovává cukr, což může předcházet riziku cukrovky. Propukání cukrovky v dospělosti je rostoucím problémem jak pro ženy, tak pro muže. Výzkum ukázal, že trénink s činkami dokáže v těle během 4 měsíců zvýšit využití glukózy o 23%.

Zlepšíte si váš přístup a naučíte se bojovat proti depresím
Studie z Harvardu zjistila, že 10 týdenní posilovací trénink snížil symptomy deprese úspěšněji, než nějaká standardní poradenská sezení. Ženy, které chodí pravidelně do posilovny, poukazují na to, že se cítí díky cvičení sebevědomější a schopnější a to jsou dobré předpoklady k boji s depresemi.
KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one