tricepsové kliky na bradlech (parallel dips)
 
Základní cvik pro rozvoj tricepsů.
Cviči se na bradlech, je možno si na pásek nebo na nohy přidávat zátěž. Cvik vypadá jednoduše, je ale třeba dávat pozor na techniku. Při pohybu musí být trup na výšku a musíte se dívat před sebe, když se budete dívat do země a tělo se lehce sklopí převezme hodně práce hrudník. Po celou dobu musí byt lokty u těla. Při pohybu dolu je nádech při pohyb nahoru výdech.
Kliky se jedou buď v celém rozsahu pohybu, potom zabírá i přední část hrudníku a tricepsy jsou plně protažené a prokrené. Nebo jenom v horní polovině rozsahu pohybu, v tom případě zabírají hlavně tricepsy. Podobně jako u dřepu je však nutno jit dolu minimálně tak, až bude vrchni linie tricepsu minimálně vodorovně.
Chyby:
- moc těžká váha, neúplné provedeni
- jedna chyba je hnedka na obrázku, loket je nad zápěstím a ramena jdou dopředu, to je chyba ! Zjistil jsem, že to hodně lidí jede takto, posunutě dopředu a cvičí ramena. Takže je zapotřebí se lehce posunout dozadu, tak aby lokty byly ve spodni části pohybu kousek dozadu a ramena skoro nad zápěstím ! Ono to samozřejmě úplně nejde to byste si ten triceps ustřelili, ale posuňte se dozadu a vnímejte jak vám najednou zabere triceps ! Je dobré pokrčit nohy v kolenou do pravého úhlu.

tricepsové kliky na lavičce (bench dips)
 
Cvik pro rozvoj tricepsů.
Cviči se opřen o lavičku nohama i rukama viz. obrázek. Je možno si na nohy přidávat zátěž. Cvik vypadá jednoduše, je ale třeba dávat pozor na techniku. Po celou dobu musí byt lokty u těla. Při pohybu dolu je nádech při pohyb nahoru výdech.
Kliky se jedou buď v celém rozsahu pohybu, potom zabírá i přední část hrudníku a tricepsy jsou plně protažené a prokrené. Nebo jenom v horní polovině rozsahu pohybu, v tom případě zabírají hlavně tricepsy.
Chyby:
- špatná technika

tlak vleže úzkým úchopem (JM press, narrow grip b. press)

Jeden ze základních cviků pro budování objemů. Je náročný na techniku, pokud nechceme, aby zátěž přecházela na ramena nebo hrudník.
Cvik se provádí v leže na benchové lavičce, velkou činku uchopíme nadhmatem v šíři ramen. Speciální verze je s úplně úzkým úchopem (obrázek 2) tento způsob je náročný na techniku i bezpečnost. Úchop lze volit s palci nebo bezpalcový. Při pohybu jdou lokty těsně kolem hrudníku ve spodní části konči činka na spodku prsních svalů. Při spouštění činky je nádech při tlaku nahoru výdech.

Speciální verzi může být úchop činky podhmatem. Tato varianta je náročnější na koordinaci, proto byste ji měli zařadit až když dobře zvládáte tu základní.

Chyby:
- musíte zapojit tricepsy ne hrudnik

tricepsový tah za hlavou (scull crushers)
 
Náročný cvik na dlouhou hlavu tricepsu.
Cvik lze provádět v několika variantach v sedě, leže anebo ve stoje, s činkou nebo na stroji. Šířka úchopu je od šířky ramen až po usebe. Při cvičení musíte cítit tah tricepsu po celé délce pohybu, v horni části je třeba tricepsy zatnout, v dolní úplně protehnout.

Speciální verzi může být úchop činky podhmatem. Tato varianta je náročnější na koordinaci, proto byste ji měli zařadit až když dobře zvládáte tu základní.

Chyby:
- pohyb nesmí vycházet z ramen, ale z loktů

kick back
 
Cvik na dlouhou hlavu tricepsu.
Cvik oblíben u žen, muži ho používají v neobjemové fázi. Nepoužívají se u něj vyšší váhy, ale více opakování. Cviči se na lavičce o kterou se opřete rukou, nebo rukou a jednim kolenem. Volnou ruku natáhnete i s činkou vodorovně za sebe a pak pohybem vycházejícím z lokte cvičite. Při cvičení musíte cítit tah tricepsu po celé délce pohybu, v horni části je třeba tricepsy zatnout, v dolní úplně protehnout.


Chyby:
- pohyb nesmí vycházet z ramen, ale z loktů
KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one