Kloubní přípravky


Walmark ARTHROSTOP PLUS

Walmark ArthroStop Plus pomáhá zajišťovat kvalitní výživu pro klouby a celý pohybový systém. Obsažený glukosamin se přirozeně vyskytuje v lidském těle a slouží jako základní stavební složka pro syntézu kolagenu a dalších látek zodpovědných za pevnost a pružnost kloubní chrupavky. Extrakt z kůry stromů Boswellia serrata má protizánětlivý účinek a příznivě se uplatňuje při arthrotickom poškození kloubů. Přípravek je navíc doplněn o látku známou pod zkratkou MSM a mangan. MSM je důležitá substance pro tvorbu kolagenu a má pozitivní vliv na kůži, vlasy a nehty. Mangan se podílí na tvorbě chrupavky, kostí a měkkých tkání. Přípravek je vhodný zejména při známkách předčasného opotřebování kloubů a páteře, při zvýšené zátěži nosných kloubů (náročná fyzická práce, sport, nadváha) a při stavech po poranění pohybového aparátu, zmenšuje kloubní ztuhlost, zlepšuje pohyblivost a odolnost kloubů. Doporučené dávkování: 3 tablety denně, zapít tekutinou. Užívat minimálně 4 - 12 týdnů, přípravek je vhodné znovu užívat po dvouměsíční přestávce. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není vhodný pro děti a těhotné ženy.

Složení = Denní dávka přípravku obsahuje 1500 mg glukosaminu a 24,9 mg extraktu z Boswellia serrata.
UniosPharma MSM + Glukosaminu

UniosPharma MSM + Glukosaminu obsahuje dvojkombinaci velmi účinných látek MSM (methylsulfonylmethan) a glukosamin sulfátu, která je vhodná pro prevenci kloubních potíží. Glukosamin sulfát přispívá k ochraně kloubních chrupavek. MSM je významným zdrojem sulfátů, které v organismu působí pozitivně a to zejména v namáhané kloubní chrupavce. Kromě významného působení v oblasti pohybového aparátu vykazuje silné antioxidační účinky a pomáhá odstraňovat toxiny z těla. Dále pomáhá udržovat zdravou pokožku, nehty i vlasy. Doporučené dávkování = 3x denně 1 tableta. Děti ve věku od 3 - 15 let 1 tabletu denně.

Složení = MSM (methylsulfonylmethan) 500mg, Glukosamin sulfát 500mg v jedné tabletě.Condrosulf


Tento lék se pužíva k léčbě symptomatické osteoartrózy.

Chondroitin sulfát je základní stavební složkou chrupavky. Jeho úkolem je vázat vodu, čímž zajišťuje správné mechanicko - elastické vlastnosti chrupavky pro normální funkci kloubu.
Potřebná denní dávka chondroitin sulfátu je 800 mg. Toto množství obsahuje Condrosulf v 1 sáčku granulátu, 1 tabletě či 2 kapslích.

Condrosulf zasahuje do přirozeného průběhu osteoartrózy na několika klíčových místech:

• tlumí aktivitu enzymů, které poškozují chrupavku a zároveň působí protizánětlivě
• brzdí, až zastavuje proces degenerace chrupavky
• podporuje tvorbu základní chrupavčité hmoty
• dodává chrupavce chybějící množství chondroitin sulfátu
• navrací poškozené chrupavce elasticitu a pružnost
• zvyšuje pohyblivost kloubů a tím i celkový pohyb
• výrazně snižuje, nebo až odstraňuje bolest v klidu či zátěži

Condrosulf patří mezi léky s pomalým nástupem účinku a tento je patrný asi po 2 týdnech od zahájení léčby. Klinický účinek Condrosulf-u však přetrvává i po ukončení terapie.

Condrosulf se užívá během roku 2 krát, vždy v tříměsíčních léčebných cyklech. Přestávka mezi jednotlivými terapiemi trvá vždy 3 měsíce, během níž účinek léku stále přetrvává.

Díky přírodnímu původu chondroitin sulfátu jsou nežádoucí účinky velmi vzácné
SINOVIAL elastoviskózní roztok

Sinovial je pufrovaný 0,8% fyziologický roztok kyseliny hyaluronové s viscoelastickými vlastnostmi. Tato je podstatnou součástí synoviální tekutiny a propůjčuje její viskoelastické vlastnosti. Naplněné jednorázové injekce obsahují 16.0 mg kyseliny hyaluronové v 2 ml pufrovaného fyziologického roztoku.

Aktivní složka produktu Sinovial, kyselina hyaluronová, se získává biofermentáciou a vysoce purifikační proces zajišťuje její definovanou molekulovou hmotnost mezi 800 a 1 200 kDalton, která byla speciálně navržena k dosažení optimálních terapeutických výsledků. Sinovial neobsahuje žádné živočišné proteiny, čímž se zvyšuje jeho imunologická a virologická bezpečnost a zajišťuje velmi dobrá tolerance.

Sinovial se indikuje jako náhrada kloubní tekutiny, při bolesti a omezené pohyblivosti způsobené degenerativní nebo traumaticky podmíněnými onemocněními nebo změnami kloubů. Obnovuje fyziologické a reologické vlastnosti artrotické kloubu. Terapeutický účinek spočívá v speciálních vlastnostech kyseliny hyaluronové. Tím, že Sinovial obnovuje viskoelastické vlastnosti kloubní tekutiny, redukuje bolest a zlepšuje pohyblivost kloubů.
Účinek Sinovial lze pozorovat již po aplikaci první injekce (cyklus sestává z 3 až 5 injekcí aplikovaných v týdenních intervalech) a tento účinek přetrvává až 6 měsíců.Arthrona 1000-S

Arthrona 1000-S tablety: Jde o přípravek nové generace určený k dlouhodobé péči o klouby. Glukosamin sulfát je látka tělu vlastní, která je normální součástí kloubní chrupavky a kloubního mazu ve formě tzv.. proteoglykanů. Přísun této látky ve formě tablet stimuluje buňky chrupavky k produkci nového kolagenu a proteoglykanu. Tím napomáhá obnově struktury kloubní chrupavky, poškozené artrózou. To se po několika týdnech užívání projeví snížením bolestivosti a zlepšením pohyblivosti kloubů. Glukosamin sulfát dále působí protizánětlivě (brzdí aktivitu enzymů poškozujících chrupavku). Doporučené dávkování: prevence potíží s klouby - 1-2 tabelty denně. Přípravek se používá při degenerativních onemocněních kloubů, zvláště kolenních (gonartróza), kyčelních (koxartróza) a při artróze kloubů prstů. Přípravek je určen dospělým pacientům.

Složení = Glukosamin sulfát x 2 KCl 1060mgArthrona ACUTE

Arthrona ACUTE tablety: jde o přípravek nové generace určený při péči o klouby. MSM je přírodní látka s analgetickými a protizánětlivými účinky, zpevňuje vazy a šlach, napomáhá zlepšovat kondici. Chrání namáhané klouby a zlepšuje jejich funkci. MSM je zároveň zdrojem síry, která je v našem organismu nutná pro mnohé metabolické děje, kterými jsou například stavba nehtů, chrupavek, cév a vazů. Přípravek arthrona ACUTE používejte při akutní i chronické bolesti svalů a kloubů, při poškození vazů, nehtů a vlasů. Dávkování: při chronickým bolestech začněte užívat 2 tablety denně po dobu 1 měsíce, dlouhodobě pak 1 tabletu denně.

Složení = MSM (methylsulfonylmethan) 1000mg, Vitamin C 100mg v 1 tabletěBarny's CELADRIN

Barny's CELADRIN cps je inovativní revoluční komplex esterifikovaných mastných kyselin, který byl vyvinut tak, aby podporoval zdraví a pohyblivost kloubů. Funguje na úplně jiném principu, než přípravky s obsahem glukosaminu a chondroitinu sulfátu, které zdlouhavým procesem (řádově týdny) vyživují buňky kloubních chrupavek. Efekt Celadrinu je patrný během několika dní od začátku užívání. Barny's CELADRIN cps zajišťuje průběžné zvlhčování (lubrikaci) kloubní chrupavky a působí tak blahodárně na bolest kloubů, bolest nohou a šlach na jiném principu než generačně starší kloubní preparáty. Užívání Celadrinu je vhodné: na podporu pohyblivosti a zdraví kloubů, při bolestech kloubů, zad a svalů, při natažení vazů a šlach, po úrazech a sportovních zraněních. Dávkování: První 2 týdny užívání je doporučená denní dávka 3 kapsle. Dále se užívá 1 tobolka denně, v případě potřeby lze dávku zvýšit na 2-3 kapsle denně. Užívejte nejlépe po jídle, zapijte dostatečným množstvím vody.

Složení = CELADRIN 350 mg (patentově chráněná látka) obsahuje cetylované deriváty kyseliny myristové, myristolejovej, palmitolejovej, laurové, palmitové a olejové. Lososový olej 260 mg - obsahuje esenciální nenasycené mastné kyseliny - kyselinu eicosapentaenové (EPA) a docosahexaenové (DHA) v 1 cps.
Barny's PREMIUM FORTE 2700

Barny's PREMIUM FORTE 2700 tbl slouží k výživě kloubní chrupavky. Glukosamin a chondroitin sulfát, pokud jsou podávány současně, vzájemně zesilují své účinky. Zapojují se do regeneračních procesů v kloubní chrupavce a normalizují činnost buněk chrupavky (chondrocytů). Kloubní chrupavka, která má dostatečný přívod těchto látek je kvalitnější a je odolnější před poškozením. Účinky přípravku Barny's PREMIUM FORTE 2700 tbl: významně pomáhá vyživovat a regenerovat klouby, pomáhá zpomalit degenerativní proces v kloubech, pomáhá zmírňovat bolestivé projevy kloubních zánětů, zlepšuje mechanické a elastické vlastnosti chrupavky, zlepšuje kloubní pohyblivost. Dávkování: Dospělí užívají 2-3 tablety denně. Děti od 3 let 1 tabletu denně.

Složení = Glukosamin sulfát 500mg, Chondroitin sulfát 400mg v 1 tbl.
Barny's Inovo 5

Barny's Inovo 5 představuje preparát nové generace pro komplexní výživu kloubů s obsahem 5 složek pro dosažení vyššího účinku. Kanadská kvalita za výbornou cenu. Nové složení preparátu Barny's Inovo 5 je unikátní tím, že obsahuje všechny důležité látky, které se běžně nacházejí v kloubech, pojivových tkáních nebo v chrupavce. Umožňuje tak komplexní péči o pohybový aparát. Kvalita preparátu je navíc kontrolována certifikovanou laboratoří Ministerstva zdravotnictví Kanady. Glukosamin má významnou roli v metabolismu chrupavky. Stimuluje buňky chrupavky (chondrocyty) a je zdrojem pro syntézu proteoglykanů stavebních složek chrupavky. Glukosamin je chrupavkou aktivně vychytáván. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky. Chondroitin sulfát je důležitou součástí kloubní chrupavky. Díky svým vlastnostem váže velké množství vody a udržuje napětí v kolagenové síti. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, zmírňuje bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a zmírňuje i průběh zánětu kloubů. MSM vykazuje silné antioxidační a jiné pozitivní účinky a je jedinečným, odborníky vysoce hodnoceným, zdrojem sirných sloučenin, které v organizmu pozitivně působí, a to zejména v poškozené kloubní chrupavce. Kolagen II. typu je hlavní bílkovinou kloubní elastické chrupavky. Nedostatek kolagenu v kloubu a chrupavce vede k poruchám pohyblivosti a postupným degenerativním změnám. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání. Kyselina hyaluronová se nachází hlavně v pojivových tkáních, kde tvoří hlavní součást kloubní synoviální tekutiny. Čím vyšší je koncentrace kyseliny, tím lepší jsou viskoelastické vlastnosti chrupavky. Její podávání normalizuje vlastnosti kloubní synoviální tekutiny, působí preventivně proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti. Dávkování: Dospělí 1 tableta 3x denně. Nejlépe po jídle. Při problémech s polykáním je možné tablety půlit či drtit. Stanovena doporučená denní dávka se nesmí překročit. V rámci regenerační kúry užívejte optimálně tři měsíce. Pro dosažení lepšího výsledku je kúru vhodné v průběhu roku opakovat. Účinek přetrvá ve většině případů několik týdnů i po vysazení preparátu. Upozornění: Výrobek nesmí používat jako náhrada pestré stravy. Skladujte v suchu při teplotě do 25 ° C. Výrobek není určen pro děti. O užívání během těhotenství a kojení se poraďte s ošetřujícím lékařem. Ukládejte mimo dosah malých dětí.

Složení = Inovo 5: Glukosamin sulfát 500mg, Chondroitin sulfát 200mg, MSM 200mg, Kolagen II.
typu 60mg, Kyselina hyaluronová 18mg v tabletě.
Barny's Inovo 6

Barny's INOVA 6 je kombinovaná vícestupňová kloubní výživa nové generace, která poskytuje komplexní péči a ochranu pro vaše klouby. Inova 6 obsahuje všechny složky přípravku inů 5 + navíc přípravek Comfort-G, který výrazně napomáhá při zánětlivých procesech. Inova 6 je proto určen k rychlé úlevě při zánětlivých procesech kloubů a svalů, na regeneraci po úrazech či sportovních zraněních. Obsažený glukosamin sulfát hraje významnou roli v metabolismu chrupavky, stimuluje buňky chrupavky. Podávání glukosaminu zpomaluje rozvoj už vzniklých degenerativních změn chrupavky. Podávání chondroitinu vede ke zpomalení destruktivních změn chrupavky, zmírňuje bolesti kloubů, zlepšuje pohyblivost a zmírňuje i průběh zánětů kloubů. MSM (methylsulfonylmethan) má silné antioxidační a protizánětlivé působení. Kyselina hyaluronová normalizuje vlastnosti kloubní synoviální tekutiny, působí preventivně proti degeneraci chrupavky a obnovuje její původní vlastnosti. Kolagen zabezpečuje pevnost a pružnost pojivových tkání. V přípravku Comfort G je obsažen unikátní Univestin UP446, což je směs flavonoidů a flavánov s protizánětlivým a antioxidačním efektem. Inova 6 je vhodné užívat po úrazech a sportovních zraněních, při zánětech kloubů a svalů, u osob s bolestmi velkých kloubů a páteře, u osob s nadměrně zatěžovaným pohybovým aparátem (sportovci, osoby s nadváhou), u osob středního a vyššího věku au osob s vrozenými odchylkami ve vývoji kloubů. Doporučené dávkování: Dospělí 3x denně 1 tabletu přípravku inů 5 + 2 x denně 1 kapsli přípravku Comfort-G (pouze prvních 5 dní). Užívejte po jídle. Nepřekračujte doporučené dávkování. V rámci regenerační kúry užívejte optimálně tři měsíce. Pro dosažení lepšího výsledku je kúru vhodné v průběhu roku opakovat. Není vhodné pro děti.

Složení = Inovo 6: Glukosamin sulfát 500mg, Chondroitin sulfát 200mg, MSM 200mg, Kolagen II. typu 60mg, Kyselina hyaluronová 18mg v tabletě.
Comfort-G: Univestin UP446 250mg v kapsli.

Barny's MSM + Glukosamin

Barny's MSM + Glukosamin sulfát 1500 obsahuje jedinečnou kombinaci glukosaminu sulfátu, Lignisul MSM (methylsulfonylmethan) a olej z brutnáku lékařského. Tyto látky pomáhají regeneraci a zlepšení hybnosti kloubů. Jsou také důležité pro vazy, šlachy a svaly. Olej z brutnáku lékařského a další rostlinné složky (kurkuma, boswelia a zázvor) pomáhají při zánětlivých procesech, které často provázejí problémy kloubů. Barny's MSM + Glukosamin sulfát doporučujeme užívat: při zánětlivém postižení kloubů a šlach, při osteoartróze, na podporu regenerace svalů po sportovních úrazech.

Složení = Glukosamin sulfát 750mg, Lignisul MSM (methylsulfonylmethan) 500mg, sušený olej ze semen brutnáku lékařského (Borago officinalis) (10% kyseliny gama-linolenové) 25mg, zázvor obecný (Zingiber officinale) 15mg, Kurkuma dlouhá (Curcuma longa) 15mg, Boswelia
(Boswellia Carter) 10mg v 1 tbl.

BIMENT 5arthro komplex

BIMENT 5arthro komplex obsahuje pětici účinných látek potřebných pro stavbu kloubní chrupavky a ke zlepšení hybnosti pohybového aparátu. Glukosamin sulfát je základní stavební složka pro syntézu chrupavek a odpovídá za její pevnost a pružnost. Chondroitin sulfát je přirozenou součástí mezibunkovej hmoty kostní chrupavky, podílí se na její mechanické pevnosti a elasticitě. MSM (methyl Sulphonyl methan) se podílí na tvorbě kolagenních vláken a omezuje bolestivé stavy pohybového aparátu. Kolagen je bílkovina tvořící strukturu chrupavky. Herbal komplex (boswelia, jírovec a vrba) zmírňuje zánětlivé procesy, zlepšuje hybnost, snižuje ztuhlost a mírní otoky. Dávkování: 2 tablety 1x denně. Upozornění: Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy. Nepřekračujte doporuťené denní dávkování.

Složení: V 2 tabletách: glukosamin sulfát 800 mg, Lignisul MSM 200mg, chondroitin sulfát 100mg, kolagen 80mg, jírovec maďal (minimálně 20% aescinu) 60mg, boswellia serrata (minimálně 60% boswellových kyselin) 60mg, vrba bílá (minimálně 25% salicinu)
20mg.
Proenzi 3

Proenzi 3 obsahuje trojkombinaci velmi účinných látek - glukosamin sulfát + chondroitin sulfát + Lignisul MSM. Při pravidelném užívání se tyto látky dobře vstřebávají a ovlivňují chrupavku kloubů. Podporují tak obnovu a regeneraci kloubů a zlepšují jejich pohyblivost. Dávkování: Dospělí 3x denně 1 tableta. Děti od 12 let 1 tabletu denně. Užívejte po jídle. Dodržujte dostatečný pitný režim (minimálně 2 l tekutiny za den). Při problémech s polykáním můžete tabletky rozdělit na polovinu nebo rozdrtit. Doporučená délka období užívání: je stanovena optimálně na 3 měsíce.

Složení: Glukosamin sulfát 500,0 mg; Lignisul MSM 300,0 mg Chondroitin sulfát 200,0 mg


Proenzi Hyal

Proenzi Hyal obsahuje patentovanou látku Hyal-Joint, vysoce kvalitní přírodní extrakt kyseliny hyaluronové. Kyselina hyaluronová je jednou z nejdůležitějších součástí kloubní tekutiny. S věkem nebo při různých kloubních změnách dochází k úbytku této kyseliny v kloubní tekutině, takže ji je vhodné tělu dodávat. Sportujete, jezdíte na kole nebo se jen rádi procházíte, ale váš pohyb už není tak snadný a hladký a klouby vám občas vržou? Proenzi Hyal přispívá k lepšímu promazávání kloubů, snižuje tření kloubních ploch a umožňuje hladké pohyby kloubů, vyživuje a regeneruje kloubní tekutinu a pomáhá udržovat dobrý stav celého kloubního systému. Pro maximální efektivní péči o Vaše klouby doporučujeme kombinovat přípravky Proenzi Hyal a Proenzi 3. Doporučené dávkování: 1-2 tablety denně, zapít přiměřeným množstvím tekutiny, nejlépe po jídle. Nepřekračujte doporučené dávkování. Přípravek není určen dětem do 12 let.
Složení = Hyal-Joint ® (hyaluronan sodný 60 - 70%) 42,0 mg v tabletě.
ARTHROREVITAL Complex

ARTHROREVITAL Complex obsahuje vyvážený komplex bylinných extraktů a účinnou čtyřkombinaci klinicky ověřených farmakologických substancí, které aktivně obnovují kloubní chrupavku a pomáhají při bolestech a zánětlivých stavech kloubů, kyčlí, ramen a drobných kloubů končetin. Glukosamin a Chondroitin jsou látky, které přirozeně tvoří strukturu kloubní chrupavky, vazů a šlach a proto jsou základním stavebním kamenem při jejich regeneraci. Farmaceutická želatina je zdrojem cenných aminokyselin nezbytných pro obnovu pojivových tkání. Kyselina hyaluronová je hlavní složkou mezibuněčné hmoty kloubní tekutiny; dostatek tohoto "maziva" klouby chrání před opotrebovovaním. Komplex bylin obsahuje velké množství bioaktivních látek, které pomáhají tlumit záněty. Unikátní součástí komplexu jsou byliny schopné rozpouštět urátů (krystalky kyseliny močové), jejich zvýšený obsah vyvolává vznik revmatismu a dny. ARTHROREVITAL Complex obnovuje, vyživuje a regeneruje kloubní chrupavky, zmenšuje ztuhlost kloubů, kloubních vazů a šlach, zlepšuje pohyblivost pohybového aparátu, podporuje hojení a regeneraci po úrazech. Doporučené dávkování: 2x denně 1 tobolku (tmavší ráno, světla večer). Maximální denní dávka je 5 kapslí. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno dětem, těhotným a kojícím ženám.

Složení = Glukosamin sulfát, Chondroitin sulfát, Kyselina hyaluronová, Rostlinná želatina, Přeslička rolní, konopice, truskavec, bršlice kozí noha, Šišák bajkalský, třapatka nachová (Echinacea), Ginkgo biloba, Kořen ženšenu, Borůvka černá, Vrbovka, Ostropestřec mariánský.
Artryn

Artryn je přípravek na zlepšení hybnosti kloubů, napomáhá regeneraci chrupavky a vaziva a podporuje pevnost kostí. Artryn obsahuje komplex aktivních látek, které příznivě ovlivňují funkci kloubů, kostí a pojivových tkání. Hlavní složky jsou chondroitin sulfát a glukosamin sulfát, které napomáhají obnovovat chrupavku kloubů a tím omezují bolesti a otoky kloubů. Přípravek navíc obsahuje kolagen, který zajišťuje výživu vazivových a pojivových tkání. Další složkou je tzv.. OsteoKomplex, směs látek důležitých pro výživu a pevnost kostí. Pravidelné užívání Artrynu má pozitivní vliv na regeneraci kloubů a kostí a na potlačování negativních projevů onemocnění kloubů hlavně ve vyšším věku. Doporučené dávkování: Nepřekračujte doporučené dávkování. Přípravek není určen pro děti.

Složení = Glukosamin sulfát 800 mg, chondroitin sulfát 25 mg, kolagenní hydrolyzát 175 mg, Artryn OsteoKomplex 228,5 mg (z toho vápník 150 mg, fosfor 77 mg, mangan 1 mg, měď 0,5 mg, vitamin K 5 mcg, vitamin
D3 3 mcg) v tabletě.


Bioaktivní Glukosamin Plus


Bioaktivní Glukosamin Plus obsahuje bioaktivní látky glukoazmín sulfát a chondroitin sulfát, které jsou potřebné pro stavbu a dobrou funkci kloubní chrupavky. Při přetěžování kloubů a se zvyšujícím se věkem dochází k úbytku chrupavky, kterou je možno zmírnit užíváním těchto dvou látek. Bioaktivní Glukosamin Plus je vhodné používat při degenerativních a zánětlivých onemocněních kloubů, přípravek podporuje obnovu a regeneraci kloubů a zlepšuje jejich pohyblivost. Doporučené dávkování: 2-3 tablety 2x denně během jídla. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není vhodné při alergii na měkkýše. Není určen dětem.

Složení = Glukosamin sulfát 250mg, Chondroitin sulfát 200mg v 1 tabletě.

CALCIDRINK Preventica

Calcidrink Preventica je vitamínový a minerální doplněk stravy s účinkem, který podporuje správnou výživu kostí, kloubů a zubů. Obsažený kolagenní hydrolyzát dodává důležité aminokyseliny a osteogenní peptidy potřebné pro výstavbu nových bílkovin, hlavně však kolagenu, který je základním stavebním kamenem pojivové tkáně. Calcidrink je komplexní připravek pro výživu kostí při zvýšené potřebě vápníku a je určen pro osoby s osteoporózou, lidem se zvýšenou potřebou vápníku, lidem ze zvýšeným zatížením pohybového aparátu, rostoucím dětem a mládeži od 10 let, těhotným a kojícím ženám, v menopauze a lidem, kteří nekonzumují mléčné výrobky. Doporučené dávkování: 12 kapslí denně (4 kapsle 3x denně), dobře zapít. Není určen dětem do 10 let. Nepřekračujte doporučené dávkování. Balení obsahuje dávku na 30 dní.

Složení: Kolagenní peptidy 3,4 g; vápník - laktoglukonát 250 mg; hořčík 97 mg; zinek 3,7 mg; mangan 0,5 mg; měď 500 mikrogramů; fluor 0,2 mg; jód 18 mikrogramů; vitamin C 87,3
mg; vitamin E 17 mg; vitamin D3 2,6 mikrogramů; vitamín K1 26,5 mikrogramů; bylinný macerát (Smetanka lékařská, ořešák královský, přeslička rolní) 22,0 mg v denní dávce (12 kapslí).

ChondroMax FORTE

ChondroMax Forte byl vyvinut speciálně pro ty uživatele, kteří se chtějí účinně pečovat o své klouby a kosti. Přípravek poskytuje kombinaci jedinečného složení, cenové dostupnosti a maximálního komfortu při používání. ChondroMax Forte účinně pomáhá při bolestivých kloubních onemocněních a zlepšuje pohyblivost. Zároveň pomáhá zlepšit stav kloubních chrupavek a struktury kostí. Pro optimální účinek ChondroMax Forte doporučujeme užívat minimálně po dobu 2 měsíců. Dávkování: 2 tablety denně.

Složení = glukosamin sulfátu 800 mg
COLAFIT

Colafit je přípravek na klouby s čistým krystalickým kolagenem typu I, čistota 99,9%. Colafit chrání a posiluje klouby, nahradí zvýšenou ztrátu kolagenu, udržuje zdravou pokožku (také posiluje vlasy a nehty) a je vhodný jako doplněk při artróze a jiných problémech kloubů. Colafit je určen pro mladé lidi v době růstu a dospívání, aktivní sportovce, pro pacienty s pohybovými problémy a pro starší pacienty. Doporučené dávkování: 1 kostičku denně ráno nalačno, minimálně 10 minut před jídlem, pro děti ½ kostičky za den. Colafit se snadno polyká i bez zapíjení. Doporučená délka užívání: 2 - 3 měsíce 2x do roka opakovat nebo trvale.

Složení Čistý krystalický bovinní lyofilizovaný kolagen typu I, čistota 99,9%.
Minimální rozměr čtverečků 9 x 9 x 6 mm, 8 mg.

GELADRINK ARTRODIET

GELADRINK ARTRODIET prášek je potravinový doplněk určený pro dlouhodobé užívání k ochraně, výživě a regeneraci tkání, které tvoří kloubní systém, jako jsou chrupavky, kosti, vazivo a šlachy. Obsažené kolagenní peptidy podporují tvorbu kloubního kolagenu, podporují tvorbu chrupavky a regeneraci ostatních tkání kloubního systému, urychluje hojivé procesy v kloubních tkáních. Extrakt z ostropestřce mariánského má ochranný a regenerační vliv na jaterní buňky, stimuluje syntézu proteinů v játrech a tím usnadňuje regeneraci proteinů kloubních tkání. Kombinace vitamínů B6, B12 a kyselin ylistovej snižuje hladinu homocysteinu, který se významně podílí na výskytu cévních onemocnění a souvisí také s revmatoidní artritidou. Snižování hladiny homocysteinu tek vede k poklesu zánětlivé aktivity. Zinek, Selen a Vitamin E jsou významné antioxidanty, které chrání pohybový aparát a celý organismus před škodlivým působením volných radikálů. Vitamín C je důležitý pro tvorbu kolagenu a pojivových tkání. GELADRINK Artrodiet přináší úlevu při pohybových obtížích a obnovuje pohyblivost kloubů. Doporučené dávkování: dospělí a děti od 10 let 1 odměrka (13g) 1x denně Nepřekračujte doporučené dávkování. Přípravek lze používat dlouhodobě až trvale. Upozornění: Není určen pro děti do 10 let, těhotné a kojící ženy. Neobsahuje sacharózu, cholesterol, lepek, laktózu.

Složení v denní dávce = kolagenní peptidy 9,2 g; Extrakt z ostropestřce mariánského (Silybum marianum) 20 mg, vitamin B6 2 mg, vitamin B12 6 mikrogramů, kyselina listová 400 mikrogramů, biotin 150 mikrogramů, vitamin C 60 mg, vitamin D3 5
mikrogramů; vitamin E 50 mg, selen 50 mikrogramů, zinek 15mg.


GELADRINK FORTE

GELADRINK Forte je kompletní arthronutraceutikum pro regeneraci celého kloubního systému. Obsahuje unikátní a vysoce účinný komplex chondroprotektivních látek SYSADOA ochraňujících a vyživujících nejenom kloubní chrupavky, ale celý kloubní systém, přinášejících úlevu od bolestí a obnovujících pohyblivost kloubů při osteoartróze. Geladrink Forte je určen na kompletní ochranu, výživu a regeneraci tkáně tvořící kloubní systém jako chrupavky, kosti, vazivo a šlachy. Může se užívat dlouhodobě jako podpůrný prostředek k ochranným procesům pojivové tkáně tvořící pohybový aparát. Doporučené dávkování: Děti od 3 let: 6 kapslí 1x denně nebo 3 kapsle 2x denně Dospělí: 12 kapslí 1x denně nebo 6 kapslí 2x denně

Složení v denní dávce = kolagenní peptidy 3300 mg; glukosaminsultát 1500 mg; chondroitinsulfát 800 mg; MSM 600 mg, Boswellia serrata 100 mg; vitamin C 100 mg; vitamin E 50 mg; selen 50 mikrogramů; mangan 2 mg.
GELADRINK INTENSIV

GELADRINK Intensiv je potravinový doplněk obsahující kombinaci chondroprotektivních látek, které ochraňují a vyživují kloubní systém. Přípravek je určen pro dlouhodobé užívání k ochraně, výživě a regeneraci tkání, které tvoří kloubní systém, jako jsou chrupavky, kosti, vazivo a šlachy. Kolagenní bios umožňuje rychlejší vstřebávání pro ochranu kloubních tkání. Chondroitinsulfát a glukosaminsulfát přispívají k další ochraně kloubních chrupavek, snižují aktivitu enzymů poškozujících kloubní chrupavku a stimulují tvorbu kyseliny hyaluronové. Selen a Vitamin E jsou významné antioxidanty, které chrání pohybový aparát a celý organismus před łkodlivé působením volných radikálů. Vitamín C je důležitý pro tvorbu kolagenu a pojivových tkání. Hořčík a mangan významně zasahují do metabolismu kolagenu, chondroitinsulfátu a glukosaminsulfátu. GELADRINK Intensiv přináší úlevu při pohybových obtížích a obnovuje pohyblivost kloubů. Doporučené dávkování: 20 ml denně, možne zředit v jakémkoliv množství vody. Preventivně se užívá 10 ml denně. Nepřekračujte doporučené dávkování. Upozornění: Není určen pro děti. Neobsahuje sacharózu, cholesterol, lepek, laktózu.

Složení v denní dávce = kolagenní hydrolyzát 11 g; glukosamin sulfát 400 mg; Chondroitinsulfát 100 mg; vápník 25 mg; hořčík 10 mg; mangan 2 mg; selen 50 mikrogramů; vitamin C 200 mg; vitamin E 50 mg; biotin 300 mikrogramů.

Gelatina Plus 4

Gelatina Plus 4 je potravinový doplněk určený pro zvláštní výživu kloubů, kostí šlach, pleti, vlasů a nehtů. Obsahuje důležité biogenní substance, které jsou rozhodující pro výstavbu chrupavčitých tkání kloubů, šlach, vaziv a tvorbu kloubního mazu. Trojkombinace hořčíku, vápníku a železa pomáhá posilovat kosti. Přípravek je vhodný jako prevence proti opotřebení kloubů, šlach a přetížení kostí z nadměrné fyzické námahy. Zpomaluje proces stárnutí chrupavčité výstelky kloubů a kloubního mazu, kostí a podpůrných vazivových tkání. Podporuje růst a kvalitu vlasů, pevnost nehtů a napomáhá regeneraci pokožky. Doporučené dávkování: 3x denně 1 - 2 kapsle, důkladně zapít vodou nebo ovocnou šťávou. Nepřekračujte doporučené dávkování. Není určeno dětem do 3 let.

Složení = Glukosamin sulfát 83,3 mg; Chondroitinsulfát 33,3 mg; methylsulfonylmethan (MSM) 16,7 mg, koncentrát ze slávky mořské zelenoústé 16,7 mg, hořčík 12,9 mg, vápník 33,5 mg, železo 0,55
mg v 1 želatinové kapsli.


Gelatina Plus želatinový nápoj

Gelatina Plus želatinový nápoj je speciální kolagenový a minerální koncentrát pro výživu chrupavky kloubů, šlach a tkání. Gelatina Plus garantuje vyšší koncentraci biologicky aktivních látek - 20 aminokyselin, di-a tripeptidů. Spolu s vyšším obsahem vápníku, hořčíku a železa dokáže Gelatina Plus kompenzovat úbytek kolagenu v chrupavkách kloubů, v kostech a tkáních. Gelatina Plus je přírodní čistý produkt, který nezatěžuje organismus příjmem sacharidů ani konzervačními látkami. Gelatina Plus je doporučována při postiženích artrózou nebo osteoporózou, vhodná je také proti opotřebení kloubů, šlach a přetížení kostí z nadměrné fyzické námahy. Kromě vlivu na kosti a klouby také podporuje růst a kvalitu vlasů, odstraňuje lámavost nehtů a napomáhá regeneraci pokožky. Doporučené dávkování: po dobu dvou a půl měsíce užívejte 1 zarovnanou polévkovou lžíci (7-12g). Prášek rozmíchejte ve vodě, ovocné šťávě nebo v jogurtu. Krátkodobě (po dobu jednoho měsíce) můžete denní dávku zdvojnásobit. Doporučené dávkování nepřekračujte. Není určeno dětem do 3 let.

Složení = Vysoce čištěná želatina živočišného původu, mléčnan vápenatý, citrát hořečnatý, síran železnatý, acesulfam K.
V 25g je obsažené 900mg vápníku, 300mg hořčíku a 15mg železa.


GELMODEL MARINE

GELMODEL MARINE obsahuje speciální kolagenový a minerální koncentrát pro výživu chrupavky kloubů, šlach a tkání. Kolagenní hydrolyzát je získáván z mořských živočichů, které jsou cenným nutričním zdrojem pro lidský organismus. Enzymatická úprava hydrolýzou zajišťuje optimální vstřebatelnost. GELMODEL MARINE je vhodný proti opotřebení kloubů, šlach a přetížení kostí z nadměrné fyzické námahy. Přirozeným způsobem zpomaluje proces stárnutí kostí, kloubů, chrupavek a vazivových tkání. Kromě vlivu na kosti a klouby také podporuje růst a kvalitu vlasů, odstraňuje lámavost nehtů a napomáhá regeneraci pokožky. Doporučené dávkování: 2x denně 2 tablety, důkladně zapít vodou. Není určeno dětem do 3 let.

GS Condro Dynamic

GS Condro Dynamic je přípravek nové generace určený k dlouhodobé péči o klouby. Glukosamin sulfát je látka tělu vlastní, která je normální součástí kloubní chrupavky a kloubního mazu ve formě tzv.. proteoglykanů. Přísun této látky ve formě tablet stimuluje buňky chrupavky k produkci nového kolagenu a proteoglykanů. Tím napomáhá obnově struktury kloubní chrupavky, poškozené artrózou. To se po několika týdnech užívání projeví snížením bolestivosti a zlepšením pohyblivosti kloubů. Glukosamin sulfát dále působí protizánětlivě (brzdí aktivitu enzymů poškozujících chrupavku). GS Condro Dynamic obsahuje také kolagenní hydrolyzát - speciálně upravenou a díky tomu pro lidský organismus velmi dobře využitelnou formu kolagenu. Kolagen je základní stavební bílkovina důležitá pro všechny vazivové tkáně včetně kloubních chrupavek, vazů a šlach. Právě tyto tkáně jsou při pohybu vystaveny vysoké zátěži. Díky kolagenu se zvyšuje jejich mechanická odolnost. GS Condro Dynamic je určen zejména pro rekreační i výkonnostní sportovce, pro těžce pracující a pro osoby s pravidelným pohybem. Doporučené dávkování: dospělí 3 tablety denně, děti od 12 let 1 tableta denně. Tablety se mohou užívat najednou nebo rozděleně v několika denních dávkách, vždy po jídle nebo při něm a zapít dostatečným množstvím tekutiny. Je třeba zdůraznit, že přípravek užívat dlouhodobě (nejkratší dobu představují 2 měsíce) av doporučeném dávkování (3 tablety denně). Přípravek lze užívat i trvale. Upozornění: není určeno dětem do 12 let, těhotným a kojícím ženám. Nepřekračujte doporučené dávkování.
GS Condro forte comfort

GS Condro FORTE je přípravek nové generace určený k dlouhodobé péči o klouby. Glukosamin sulfát je látka tělu vlastní, která je normální součástí kloubní chrupavky a kloubního mazu ve formě tzv.. proteoglykanů. Přísun této látky ve formě tablet stimuluje buňky chrupavky k produkci nového kolagenu a proteoglykanu. Tím napomáhá obnově struktury kloubní chrupavky, poškozené artrózou. To se po několika týdnech užívání projeví snížením bolestivosti a zlepšením pohyblivosti kloubů. Glukosamin sulfát dále působí protizánětlivě (brzdí aktivitu enzymů poškozujících chrupavku). Doporučené dávkování: prevence potíží s klouby - 1 tabletu denně alespoň 2 měsíce, první příznaky obtíží s klouby: 2x denně 1 tableta alespoň 2 měsíce, kúru vhodné opakovat 2x ročně. Výrazné potíží s klouby (nejen při zátěži): 2x denně 1 tableta alespoň 2 měsíce, každé 2 měsíce kúru zopakovat. Trvalé potíží s klouby: 2x denně 1 tableta alespoň 2 měsíce, podle potřeby lze opakovat vícekrát ročně. Přípravek lze užívat i trvale. Tablety se mohou užívat najednou nebo rozdělené do 2 denních dávek, vždy po jídle nebo během jídla a zapít dostatečným množstvím tekutiny. Tablety lze drtit nebo půlit. Je nutno zdůraznit, že přípravek musí užívat dlouhodobě (nejkratší dobu představují 2 měsíce) av doporučeném dávkování (1-2 tablety denně). GS Condro FORTE není určen pro děti do 12 let!

Složení = Glukosamin sulfát 800 mg, což odpovídá správné denní dávce 1600 mg (2 tablety).


EMA Arthro timed

Hema Arthro timed je doplněk stravy, který obsahuje vysoce kvalitní glukosamin sulfát 2KCL v pomalu rozpustných peletách, které tobolka obsahuje. Tato forma vede k pomalému uvolňování glukosaminu do postižených kloubů ak podstatně delšímu 12 hodinovému účinku. Organismus využívá glukosamin na tvorbu proteoglykanu pojivové tkáně, který regeneruje tuto tkáň a také kostní chrupavku. Glukosamin sulfát potlačuje degradaci kloubů, má schopnost zmírňovat bolest a podporovat pružnost kloubů bez vedlejších účinků. Používání glukosaminu není doprovázeno známými nežádoucími účinky a dobře ho snášejí lidé všech věkových kategorií při krátkodobém i dlouhodobém užívání. Doporučené dávkování: 1-2 tobolky denně. Není vhodný pro děti do 3 let.

Složení = GLUCOSAMINE suplhate 2KCL 664 mg v tobolce.
LITOZIN FORTE

LITOZIN FORTE je výsledkem dlouholetého skandinávského vědeckého projektu, který potvrdil jeho vysokou účinnost při degenerativním onemocnění kloubů (osteoartróza) a revmatických obtížích. Jedná se o unikátní 100% přírodní produkt, který je určen především osobám, u nichž jsou projevy kloubních potíží spojeny se zánětlivými procesy kloubů, životním stylem Přetěžovací klouby, nadváhou nebo věkem. Litozin Forte obsahuje aktivní látku (galaktolipid) zvanou GOPO. Látka GOPO, která se získává ze speciální odrůdy plané růže (Rosa canina), pomáhá aktivně udržovat správnou fuknci kloubů. Litozin Forte pomáhá při snižování bolesti kloubů, zvýšení pohyblivosti kloubů a uklidňování zánětlivých stavů v kloubech. Přípravek usnadňuje každodenní pohyb jako je chůze (např. po schodech), sedání, vstávání, oblékání atd.; pomáhá redukovat ranní ztuhlost a bolesti kloubů. Doporučené dávkování: Během prvních 4 týdnů se užívají 3 kapsle ráno a 3 kapsle večer. Pak 2 kapsle ráno a 2 kapsle večer užívat po dobu 2-3 měsíců. Výsledky užívání přípravku LitoZin Forte se obvykle projeví po 3-5 týdnech užívání. Nepřekračujte doporučené dávkování.

Složení = 1 tobolka obsahuje 750mg prášku získaného ze speciální odrůdy plané růže (Rosa canina) s vysokým obsahem galaktolipidu GOPO (minimálně 195mcg GOPO v době výroby) a želatinu.

MedPharma GLUKOSAMIN sulfát

MedPharma GLUKOSAMIN sulfát 500mg + VÁPNÍK + VITAMÍN D + JOD: Glukosamin sulfát je základní stavební součástí chrupavek kloubů. Přípravek je vhodné užívat při degenerativních a zánětlivých onemocněních kloubů, podporuje obnovu a regeneraci kloubů a zlepšuje jejich pohyblivost. Je vhodným doplňkem stravy zejména pro osoby se zvýšenou zátěží kloubů (sport, nadváha, náročná fyzická práce), se zvýšeným rizikem onemocnění pohybového systému (starší lidé, ženy v menopauze) a pro rostoucí mládež. Dávkování: 1 tableta 2x denně. Doporučujeme užívat 1-2 měsíce, opakovaně 2-3x v průběhu roku. Upozornění: Není určeno dětem do 12 let.

Složení = Glukosamin sulfát 500mg, Vápník 100mg, Jód 50mcg, Vitamin D3 4mcg v 1 tabletě.

Nature's Bounty ŽELATINA

Nature's Bounty ŽELATINA pomáhá zajišťovat přísun látek nezbytných pro správnou stavbu a činnost chrupavek kloubů a pomáhá chránit chrupavku kloubů před předčasným opotřebením. Přírodní želatina je zásobníkem aminokyselin, které jsou základním stavebním kamenem kostní a chrupavčité tkáně, kloubních pouzder, vazivových tkání a kůže. Nature's Bounty ŽELATINA je vhodným přípravkem zajišťujícím přísun látek nezbytných k fyziologické stavbě a činnosti kloubních chrupavek. Dávkování: 2 tobolky 3 x denně s jídlem. Upozornění: Výrobek není vhodný pro děti do 3 let.

Složení = Želatina 650mg v 1 tobolce.Nutrend ENDURODRIVE FLEXIT

Nutrend ENDURO FLEXIT obsahuje komplex klíčových látek pro výživu a regeneraci zatížených kloubů. Přípravek obsahuje glukosamin, chondroitin, MSM a Aloe Vera je vhodný především pro vytrvalostních sportovců. Nutrend ENDURO FLEXIT je určen tedy pro osoby se zvýšeným opotřebováním kloubů. Představuje účinnou a intenzivní regeneraci a ochranu kloubů a vazivových tkání. Je ideální pro zlepšení pohyblivosti - pružnosti, na doplnění výživy v poúrazových stavech a kloubních problémech. Zároveň působí i preventivně vůči zánětlivým procesům kloubního aparátu. Doporučené dávkování: 3 kapsle denně nejlépe ráno nalačno.

Složení = Bílkoviny 11,7 g, Sacharidy 24,1 g, Tuky 0,1 g, Glukosamin sulfát 50,6 g, Chondroitin sulfát 18,9 g, Aloe vera prášek 15,8 g, MSM 3,2 gv 100g.
Energetická hodnota 613kJ / 144kcal.
Nutrend FLEXIT DRINK

Nutrend FLEXIT DRINK je instantní koktejl s kompexní ochranným, regeneračním a vyživujícím vlivem na systém kloubového a kostní tkáně. Obsahuje kolagenní bílkovinu + chondroitin sulfát, glukosamin sulfát, kyselinu hyaluronovou, MSM, vápník, hořčík a vitamíny. Přípravek je určen pro osoby se zvýšeným opotřebováním kloubů. Poskytuje intenzivní regeneraci a ochranu kloubů a vazivové tkáně proti poškození. Jeho užívání vede ke zlepšení pohyblivosti - Flexibility kloubů. Obsažené látky stimulují činnost buněk, které se účastní tvorby pojivové tkáně, zlepšují hydrataci a funkčnost kloubů. Flexit je vhodný na doplnění výživy v poúrazových stavech a pro doplnění a obohacení výživy při kloubních problémech. Doporučené dávkování: na ochranu existujícího pojivové tkáně: 1x denně 10g, ráno nalačno. Při zvýšeném opotřebování a stavech poškození: 1x denně 20g ráno nalačno, děti od 6 let 5g za den. Dbejte na zvýšený příjem tekutin!

Složení = Bílkoviny 51g, Sacharidy 29g, Cukry 1,5 g, Vápník 460mg = 57,5% ddd, Hořčík 275 mg = 91,6% DDD, Vitamín C (kyselina askorbová) 500mg = 833,3% DDD Vitamin B6 ( pyridoxin hydrochlorid) 25mg = 1250% ddd, Vitamin D3 (cholekalciferol) 37,5 mcg = 750% ddd, Chondroitin sulfát 750mg, Glukosamin sulfát 1500mg, Kolagenní bílkovina 50000mg, Methyl sulfonyl metan (MSM) 1500mg, kyselina hyaluronová 100mg, L-Prolin 2500mg v 100g.
Energetická hodnota 1399,9 kJ / 329,2 kcal.

Zdroj : Google

KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one