V tomto článku bych chtěl informovat především ty, kteří zanedbávají stravovací režim během dne a mají problémy s nabíráním...


Každý kdo začíná si klade otázky, co dělat, aby nabral nějaká ta kila. Většinou dávají tréninku téměř sto procent, ale po čase zjistí, že vše asi dělají špatně, protože nepřibírají. Věřte, že u většiny není chyba v tréninku, ale právě ve stravování. V tomto článku bych chtěl tak nějak drobet navést jak, kolik čeho a kdy přesně se snažit jíst během dne.

 • SNÍDANĚ
 • PRVNÍ SVAČINA
 • OBĚD
 • DALŠÍ JEDNA ČI DVĚ SVAČINY
 • VEČEŘE
 • POZDNÍ SVAČINA


 • Každý den začínáme snídaní a jak se říká, snídaně je základ. Udělejte si dostatek času na každé jídlo, které budete během dne jíst. Věřte, že nebudete litovat.

  Vraťme se tedy k tomu, co přesně by měla snídaně obsahovat. Určitě by v ní měly převažovat sacharidy a jen cca 10% denního příjmu bílkovin. Toto můžete splnit konzumací rostlinných či mléčných produktů jako jsou různé müsli tyčinky, či například vločky s jogurtem, piškoty. Ranní příjem sacharidů je důležitý z toho důvodu, abyste načerpali určité množství energie na případný pozdější trénink nebo jako zotavení po náročném tréninku z předešlého dne.  Po snídani nám během dopoledne přichází na řadu svačina. Do té zkuste zařadit živočišné bílkoviny pokud možno bez tuku. Hodně se doporučují kuřecí prsa s případným menším množstvím zeleniny, rybí filé a jako nejlehčí varianta pro ty, kteří si takovouto masitou svačinu nestačí připravit se nabízí široká škála 65%-70% proteinových koncentrátů. Pokud patříte mezi ty, kteří cvičí dopoledne, přijměte ještě cca 60 minut před tréninkem dobře stravitelné sacharidy. Mezi dobře stravitelné sacharidy patří například pudink, ovoce, rýžová kaše apod.  V polovině dne na nás čeká oběd. K obědu můžete zařadit zeleninové rizoto, případně kuřecí prsa či hovězí nebo vařené brambory se zeleninou a všelijaké masové vývary.  Po obědě jsou na řadě dvě svačiny nebo může být i jedna svačina. Jednu svačinu zařadíte pouze tehdy, když trénink následuje zhruba tři hodiny po obědě. Do této svačiny již můžete zařadit gainer s obsahem 60%-70% sacharidů nebo případně banány a později můžete použít proteinový koncentrát. Ten se ale snažte vypít až cca hodinu po tréninku.

  Pokud jste ten typ, co chodí cvičit až spíše k večeru, tak pro vás platí dvě svačiny. Jedna lehčí by měla následovat 1,5 – 1 hodinu před tréninkem, kde se snažte přijmout opět dobře stravitelné sacharidy. Po tréninku následuje další svačina a jak má takováto svačina vypadat je popsáno v předchozím bodě.  Jako další stravovací proces je večeře. Ta by měla přijít na řadu hodinu až dvě před poslední svačinou. V ní se snažte přijmout hodně bílkovin a to buď za použití proteinových koncentrátů nebo kuřecí prsa, filé apod.  Pokud jste takový typ co nemůže nabrat, tak si před spaním můžete dát ještě menší svačinku ve které užijte sacharidový koncentrát a pokud nemáte problém s nabíráním a chcete budovat čistou svalovou hmotu, tak místo sacharidů si dejte proteinový nápoj.  Toto je jen příklad, jak by měl stravovací režim během dne vypadat. Neberte to jako jedinou verzi , která existuje. Chtěl jsem jen vnést informaci těm, kteří začínají, aby na stravování kladli velký důraz, protože bez správného stravování dosáhnete jen minimálního úspěchu.
KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one