Podpora svalového růstu

Podpora svalového růstu


1. Bílkoviny jsou základ
"Cihly" stavby těla, které se v tkáních spojují do pevných stavebních bílkovinných bloků, jsou aminokyseliny, které budují a obnovují svalovou hmotu. Obsahují prvek dusík, a když se v těle zadržuje více dusíku, než ho vyloučí, tělo je schopno vytvářet svalovou hmotu. Hlavní zdroje: ryby, jogurty, drůbež, hovězí maso, bílkovinné substráty, mléčné výrobky.
2. Chvála sacharidům
Glykogen a inzulín: glykogen je zásobním zdrojem energie, uložené ve svalech a játrech. Pokud máte nedostatek sacharidů, energetická zásobárna se rychle vyprázdní a začnou se spalovat bílkoviny na energii. Sacharidy zvyšují přirozenou sekreci inzulínu.

3. Čím více kalorií, tím lépe
Množství přijatých kalorií přímo podmiňuje využití bílkovin v těle. Jednou z cest je přijímání vysokoenergetické stravy.

4. Tuky nejsou nepřátelé
Tuky zvyšují schopnost organismu provádět glukózu do glykogenových zásob ve svalech. Doporučuje se 2x do týdne jíst tučné mořské ryby (lososy, sardinky a makrely) a udržovat mírný příjem tuků z červených druhů masa, vaječných žloutků a ořechů.

5. Změna je život
Jídelníčku kulturistů často chybí pestrost. Míchejte porce ovoce a zeleniny, přidávejte do ovesných vloček banán, borůvky, do rýže přidejte brokolici nebo květák a pod.

6. Vyhledávejte správně sacharidy
Soustřeďte se na sacharidy s vysokou sacharidovou hustotou, které jsou přímo nabité energií. Jsou to: brambory, rýže, těstoviny, rozinky, med, celozrnná mouka, banány, cereální směsi.

7. Pomalé sacharidy jezte před tréninkem
Jak předtréninkové jídlo se doporučují tzv.. "Pomalé" cukry, které se přeměňují na glukózu pomalu. Jsou to např.. ovesné vločky, luštěniny smíchané s rýží, jogurt, pohanka, třešně, hrušky. Hladina krevního cukru je stabilnější, což je vhodné pro dlouhý trénink.

8. Rychlé cukry po tréninku
Po tréninku třeba zkonzumovat tzv.. rychlé sacharidy, které podporují uvolňování anabolického hormonu inzulínu, jehož účinky jsou namířeny proti katabolickým hormonem.

9. Jíst často je nutné
Kulturistům se osvědčilo pojídání 5-7 krát za den. Rozdělení stravy do více částí pomáhá předcházet energetickým výpadkům. Cítíte se lépe a menší jídla nepresyťujú. Zajistíte tělu pravidelný přísun aminokyselin a glukózy. Méně jídel a větší porce vedou k přeměně momentálního přebytku energie na tuk a ke kolísání krevního cukru.

10. E vitamínový koktejl
Užívání většího množství vitamínu E zastavuje poškozování svalových buněk volnými radikály. Vitamin E tedy prospívá jako k hlubší regeneraci svalstva, tak k vyšší imunitní schopnosti celého organismu.Zdroj : Google
KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one