Jak již z názvu plyne, jedná se o trénink, kde jeden den cvičíme – následující den máme volno. Tento šestidenní cyklus se pak stále opakuje. Rozpis je psán tak, abyste se vraceli k procvičované partii až po šesti dnech, což by Vám mělo zaručit dostatečnou dobu pro regeneraci procvičovaných svalových partií.

Z toho důvodu je vhodný pro lidi, kteří s cvičením začínají, protože právě začátečníci se setkávají s přetrénováním, kvůli špatnému stylu tréninku, což některé může od dalšího pokračování v cvičení dokonce odradit, dále je tento trénink vhodný pro lidi, kteří si chtějí zlepšit svůj zdravotní stav a nebo se udržovat v dobré kondici.

Co se týče sérií a opakování, tak zařaďte max tři cviky na každou partii po 10-15 opakováních se středně lehkou váhou. Postupem času můžete zátěž zvyšovat. Nezapomínejte však na důkladné rozcvičení před započetím tréninku.

Někteří z Vás co usilujete o snížení váhy můžete také tento trénink využít společně s aerobním cvičením, které se podílí velmi kladně na spalování přebytečných tuků v našem těle. Aerobní cvičení pak vložíme mezi některé dny volna.

Zde Vám ukážu dva rozpisy tohoto tréninku 1+1, kde první je pro ty začínající a druhý pro ty, kteří chtějí odbourat nějaké ty přebytečné tuky. Kombinace partií, kterou jsem zvolil není pravidlem, čili každý si může trénink upravit dle svých představ.

Rozpis pro začátečníky
1.den Prsní svaly + biceps
2.den volno
3.den Záda + triceps + břicho
4.den volno
5.den Ramena + stehna + lýtka
6.den volno
7.den Celý cyklus se opakuje


Rozpis pro pokročilejší, či pro ty, kteří chtějí zhubnout
1.den Prsní svaly + biceps
2.den Aerobní trénink
3.den Záda + triceps + břicho
4.den Aerobní trénink
5.den Ramena + stehna + lýtka
6.den volno
7.den Celý cyklus se opakuje


KONTAKT : dr.bodybuilding@gmail.com
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one